Igor Noclegi-Turystyka-Wypoczynek

Położenie

Ośrodek wypoczynkowy „Maćkowice” jest malowniczo usytuowany na skraju Parku Zdrojowego, w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc wczasowych – Długopolu Zdrój – w specyficznym, zdrowotnym mikroklimacie oraz w małej wsi Wójtowice
Długopole Zdrój – to niewielkie sudeckie uzdrowisko położone u stóp Gór Bystrzyckich nad rzeką Nysą Kłodzką. Miejscowość położona jest w osłoniętej i nasłonecznionej dolinie o zalesionych zboczach. Klimat jest tu łagodny, podgórski. W centrum Uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy z pięknymi okazami starych drzew. Rosną tu m.in. okazałe sosny, cisy, buki i jawory. Główna aleja parku wysadzana lipami i klonami jest ulubionym miejscem spacerów wczasowiczów.

   Miejscowość słynie z wód mineralnych.
Są to szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-sodowo-magnezowe nasycone dwutlenkiem węgla. Czynne są trzy źródła: “Renata”, “Kazimierz”, “Emilia”, których wody wykorzystywane są do kuracji pitnej i kąpieli mineralnych.  Uzdrowisko jest również producentem wody mineralnej “Długopolanka”.
Natomiast Wójtowice to mała miejscowość położona w Górach Bystrzyckich. Spokój, cisz, las oraz wiele tras spacerowych, biegowych, rowerowych i samochodowych to jej główne atuty.

   Absolutnie spokojna lokalizacja, własny teren wypoczynkowy, połączony z bogactwem okolicznej natury zapewnią Państwu miły i niezapomniany wypoczynek.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !!!

Dodaj komentarz