Igor Noclegi-Turystyka-Wypoczynek

Atrakcje

Podczas pobytu w naszym ośrodku możecie Państwo odbywać niezapomniane wycieczki krajobrazowe, gdyż wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze atrakcje turystyczne znajdują się w pobliżu :

Międzylesie: Basen

   MIĘDZYGÓRZE – Wodospad Wilczki: największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, najwyższy w Sudetach. Na wysokości około 570 m Wilczka spada 27 m wys. kaskadą. Ogród Bajek : został założony przez niemieckiego leśnika. Wieloma postaciami, wyciętymi z korzeni i konarów drzew, zainscenizowane zostały legendy i baśnie, związane przede wszystkim z Sudetami i ich królem Duchem Liczyrzepą. Kościółek MB Śnieżnej na Marii Śnieżnej: w ładnie utrzymanym wnętrzu można m.in. obejrzeć ruchomą szopkę.

    CZARNA GÓRA – jest interesująca pod względem turystycznym i narciarskim, gdyż na jej zboczach powstaje duży nowoczesny ośrodek sportów zimowych, w pozostałych porach roku stanowiący doskonałą bazę wypadową w Góry Złote, Bialskie, Bystrzyckie, Krowiarki i Masyw Śnieżnika. Czarna Góra ma ambicję bycia wśród liderów oferujących narciarską zabawę i zimowy urlop. Niewiele jest w Polsce terenów posiadających tak dobre warunki rekreacyjne jak Czarna Góra. Krystalicznie czyste powietrze, źródlana woda górskich potoków, wspaniała nie skażona przyroda, ogromne połacie lasów stwarzają doskonały nowoczesny ośrodek sportów zimowych.

   KLETNO – Jaskinia Niedźwiedzia – największa i najpiękniejsza jaskinia sudecka, szósta w kraju pod względem długości korytarzy. Występuje tu większość znanych form naciekowych, takich jak : stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, heliktyty, kolumny, draperie, kaskady.

   Jedyna w kraju Kaplica Czaszek z 1776 roku, stworzona przez miejscowego proboszcza, który zebrał z okolicy kości i czaszki żołnierzy poległych podczas wojny trzydziestoletniej, wojen śląskich i ofiar cholery.

   W Pstrążnej zachował się zespół pięknych, starych domów mieszkalnych i mieszkalno – gospodarczych, wchodzących w skład skansenu – Muzeum Kultury Ludowej Podgórza Sudeckiego w Pstrążnej. Od kilku lat gromadzone są tutaj zabytki budownictwa wiejskiego. Tradycyjnie organizuje się tu też Święto Chleba, pokazy wyrobu masła i podobne atrakcje.

   Niewątpliwą atrakcją krajoznawczą jest malowniczy labirynt skalny „Błędne Skały”, powstały w wyniku procesów wietrzeniowych i erozyjnych. Występują tu formy skalnych stołów, baszt, grzybów, tuneli, itp., pomiędzy nimi prowadzą ścieżki. Najatrakcyjniejszym i najbardziej odwiedzanym przez turystów miejscem jest najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Można go zwiedzać wyłącznie wzdłuż specjalnie urządzonej trasy. Na tym terenie został utworzony w 1993 roku Park Narodowy Gór Stołowych. Jest on ósmym górskim i dziewiętnastym parkiem narodowym w Polsce.

   WAMBIERZYCE – często nazywane Jerozolimą Dolnośląską. Piękna miejscowość, w której znajduje się Kalwaria Wambierzycka.
Jego zabytki to przede wszystkim bazylika oraz liczne kaplice, krzyże, stacje kalwaryjne i figury na okolicznych wzgórzach i przy drogach polnych. Nazwy wzgórz (Syjon, Tabor, Horeb, Synaj) i potoków (Cedron) nawiązują do historii biblijnej. Atrakcją jest również ruchoma szopka przy ulicy Objazdowej a także skansen i mini – zoo prowadzone przez miejscowego sołtysa.

   W Dusznikach Zdroju dokumentuje się historię produkcji papieru. Nad Bystrzycą Dusznicką znajduje się okazały zespół młyna papierniczego, mieszczący obecnie jedyne w kraju Muzeum Papiernictwa, gdzie nadal prowadzona jest ręczna produkcja papieru czerpanego.

   Warto też zwiedzić inne  znane uzdrowiska: Polanicę Zdrój, Duszniki Zdrój, Kudowę Zdrój oraz Lądek Zdrój. Można także spróbować leczniczych wód mineralnych z ich obfitych źródeł.

    Również po czeskiej stronie jest wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia, np.Adrsbach – Skalne Miasto, Jaskinię Macochy, Safari, Złotą Pragę, miasto Nachod.

Dodaj komentarz